Czy turystyka jest dobra?

by

podroze (56)To, że w ostatnich czasach turystyka przeżyła gwałtowny rozwój jest niezaprzeczalne. Stało się tak głównie dzięki ogólnej poprawie sytuacji materialnej ludzi, oraz przez rozwój i większą dostępność połączeń lotniczych. Warto jednak zastanowić się, czy powinniśmy być zadowoleni z takiego obrotu spraw.
Zdecydowanym plusem rozwoju turystyki jest poszerzenie naszych horyzontów. Możemy teraz odwiedzać miejsca, które jeszcze sto lat tamu można było poznawać jedynie z podręczników i zdjęć.
Ponadto zwiększone zainteresowanie podróżami pozwoliło na nowo rozkwitnąć miejscowościom, które przeżywały finansowy kryzys, a dzięki turystom mogły na nowo zatętnić życiem.
Negatywy, jakie przynosi nam rozwinięta turystyka to przede wszystkim zanik kultury i tradycji regionalnych na obszarach masowo odwiedzanych przez turystów, gdyż dana miejscowość musi dostosować się do ich potrzeb.
Drugi minus, to zakłócanie spokoju ludności lokalnej, która często z powodu turystów narażona jest na takie nieudogodnienia jak hałas, czy nadmierne zaśmiecenie.

Frazy kluczowe: Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, kaplica Santori, zerwany triceps, złomowanie auta tarnobrzeg, Usuwanie owłosienia żary, kostka fakturowana producent, Minikoparka Gorlice, Drepo zadaszenia tarasów, etykiety inspekcyjne z datą, ra nails lakier hybrydowy, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850
Back to Top